Цікаві пам`ятки

6-operniy

Одеський національний академічний театр опери та балету

Перший театр в Одесі за часом споруди, значенню і популярністю. Перша будівля була відкрита в 1810 і згоріла в 1873 році. Сучасна будівля побудована в 1887году архітекторами Фельнером і Гельмером в стилі нового віденського бароко. У театрі диригували П. І. Чайковський, Н. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов, співали Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Леонід Собінов, танцювали Ганна Павлова і Айседора Дункан. Олександр Пушкін згадує Одеський театр в романі «Євгеній Онєгін». Журнал «Forbes» включив одеський театр у список найбільш незвичайних визначних пам’яток Східної Європи

Адреса: провулок Чайковського, 1

Сайт: http://opera.odessa.ua/

2-deribasovskaya

Вулиця Дерибасівська

Дерибасівська вулиця – одна з центральних вулиць міста Одеси, є однією з головних визначних пам’яток міста. Загальна протяжність 945 м.
Проїжджа частина викладена бруківкою. З кінця XX століття велика частина Дерибасівській закрита для руху транспорту і є пішохідною зоною. Дерибасівська є популярним місцем прогулянок, тут знаходяться численні кафе, ресторани і магазини. Популярний також і примикає до вулиці Міський сад, перший в Одесі.

1-gorsad

Міський сад

Міський сад – це парк, розташований в центрі міста Одеса, на вулиці Дерибасівській. Найстаріший громадський парк в місті.
Сад був заснований в 1803 році. У ньому часто проходять концерти, знаходяться багато кафе і ресторанів.

8-primorskiy

Приморський бульвар

Приморський бульвар – бульвар в Одесі, розташований на краю міського плато, що починається від Думської площі і закінчується біля Воронцовського палацу. Бульвар – один з кращих містобудівних ансамблів архітектури класицизму на Україні, вдало здійснює зв’язок центральної частини міста з морем і є парадним фасадом при в’їзді до Одеси з боку моря.
З одного боку бульвару знаходиться безліч кафе, ресторанів і готелів, з іншого – Стамбульський і Грецький парки. До пасажирського терміналу Одеського порту від бульвару спускаються величні Потьомкінські сходи.

5-morvokzal

Морський вокзал

На сьогоднішній день морвокзал в Одесі по праву вважається найбільшим і сучасним морським вокзалом України. Він відрізняється дивовижним дизайном і незрівнянною зовнішньою привабливістю, а також може похвалитися прекрасним технічним оснащенням, що дозволяє цьому вокзалу конкурувати з кращими пасажирськими терміналами Європи.
Побудований одеський морський вокзал був в 1968 році, а в 1993 році його повністю реконструювали. І на сьогоднішній день цей пасажирський термінал може щорічно приймати до 4 млн. пасажирів, серед яких присутні, як громадяни України, так і іноземці з усіх кінців світу.
Адреса: вул. Приморська, 6

4-langeron

Пляж «Ланжерон»

Пляж «Ланжерон» є надзвичайно популярним місцем. Всім відома траса «Здоров’я» бере свій початок в цій місцевості і пов’язує між собою багато Одеських пляжів, тягнучись аж до Аркадії. По ній курсують спеціальні електромобілі, які за певну плату довезуть вас у будь-яку ділянку траси Здоров’я . Дельфінарій Немо знаходитись зліва від пляжу, а уздовж набережної розташована безліч ресторанів і кафе .

7-shevsenko

Парк імені Тараса Шевченка

Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка – це найбільший парк в Одесі з великою кількістю алей і зелені. Його протяжність уздовж берегової лінії становить майже кілометр, а в бік міста – 700м. Головна алея в парку веде від центрального входу (Сабанські ворота), повз Олександрівської колони до Ланжеронівської арки, і ще прямо до пам’ятника Невідомому матросу, вічного вогню, біля якого завжди ведеться почесна варта юнаків і дівчат у формі моряків (пост № 1 Одеси), а також до Алеї Слави, де знаходяться могили учасників визволення Одеси від фашистів. У парку знаходиться найбільший стадіон Одеси – стадіон «Чорноморець», а також лунапарк з атракціонами і улюблене місце відпочинку одеситів і гостей міста – Зелений театр.
Адреса: вул. Маразлієвська 1/4

3-zeleniy-teatr

Зелений театр

Зелений театр – це амфітеатр під відкритим небом в Одесі. Був побудований в 1936 році. Влітку 2015 року майже повністю зруйнований амфітеатр був відновлений зусиллями волонтерів Impact Hub Odessa і реконструйований в діючу літній майданчик під відкритим небом зі сценою, лекторієм, еко-простором, зоною відкритого коворкінгу і відпочинку городян.
Адреса: вул. Маразлієвська 1/6
Сайт: http://www.greentheat.re/